Вкусни печени омлетчиња, идеални за појадок без маснотии.

Во длабок сад разматете ги јајцата, додадете ја урдата и сол по вкус, промешајте да се изедначи смесата. Потоа додадете го претходно исечканиот свински врат и маслото, повторно промешајте.
Со лажица земајте од смесата и ставајте во плех, обложен со хартија за печење на растојание од 3-4 см, бидејќи смесата малку се разлева при печење. Наросете по малку сусам, пред печење.
Печете на 200 степени, околу 20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови