Здраво, брзо и вкусно. Мене таквите десерти ми се најдраги зашто почнав да внимавам повеќе на исхраната. ^_^

1. Во еден сад се става млекото и овесот.
2. Јаболката се лупат и се рендаат во садот. Се додава циметот.
3. Се додава калинката.
4. Се додава и белката и убаво се промешува па смесата се става на печење додека не зарумени убаво (15-20 мин.)

5. Во меѓу време за сосот само убаво ги мешаме состојките и штом колачот е готов налеваме пред служење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови