Млекото ставете го на оган заедно со шеќерот да врие. Кога ќе почне да врие додадете
го оризот, мешајте убаво за да не ви загори и постепено додавајте го пудингот од
ванила. Варете додека се згусне, а при крајот додадете ја ванилата .
Во мали филџани во кој сте ставиле најлонска фолија или во калапчња ставајте по 2
супени лажици од филот во средина вметнете малини и оставете да се стегне потоа
извалкајте ги во мелени ореви и послужете.
На здравје !!!