Многу брз и многу вкусен колач.

Подготовка

- Вклучете ја рерната на 200 степени

- Во еден сад измешајте ги сувите состојки, а потоа додадете го млекото и убаво промешајте со лажица, да нема грутчиња.

-Смесата ставете ја во калап, а одозгора ставете многу мали коцки чоколадо.

- Печите на 200 степени околу 10-15 минути

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани