Во сад се става квасецот со млакото млеко да се стопи квасецот. Се додава сол, масло и брашното постепено. Се меси тестото некоја минута.

Во калап од 24 цм се става масна хартија и се притиска тестото во калапот. Се боцка со вилушка, се поросува со брашно и се остава да стаса 1 час. Се загрева рерната на 250 се намалува на 225 и се пеци лепчето 15 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови