Намастете со 2 лажици масло подлабока тава бр. 26 и во неа наредете го пилешкото филе исечено на поситни парчиња.
Врз него посипете со инстант супите и на крај, прелијте се со павлаката.
Сол, врз месото, можи да додадете ако сакате многу малку. Толку.
Го ставате да се печи во загреана рерна на 200 С и печете 30-40 минути. Готово ; )

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани