Од наведените состојки се замесува тесто.Тестото се сука во кора од која се сечат форми по желба , и се пржат во загреано масло.
Јас овој пат ги пробав со Делимано калапчињата.И експериментот успешен.
Кај овие пирошки ми се допаѓа што воопшто не впиваат маснотија и се многу лесни за јадење.
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови