Подготовка:

1. Се матат јајцата заедно со шеќерот до густа смеса. Потоа се додаваат другите состојки. Се печи во загреана рерна на 180С-25мин. Се сечи на коцки и се прелива со преливот додека е топол колачот.
2. Прелив-Во сад се ставаат сите состојки и се меша додека зоврие. Се трга настрана и се прелива. Се наросува најгоре со кокос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани