Јајцата и шеќерите ги биеме. Во брашното го мешаме прашокот за мелење и наизменично со млекото го додаваме на биените јајца. Смесата може цело време да се работи со миксер и треба да добие поголема густина од онаа за палачинки, па доколку ви е малку брашно, слободно можете да си придодадете.
Со мало лажиче истураме од смесата во врело масло и пржиме.
Готовите крофнички се валаат во шеќер прав и се попрскуваат со чоко прелив.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови