На одмор сте, не сакате долго да готвите, на располагање имате неколку продукти. Ова беше мој случај, такашто излезе брз и вкусен оброк.

1. Во тенџерче ставаме масло, ситно исечкано мало кромидче и малку вода. Пржиме да испари течноста и да застакли кромидот.
2. Налеваме млака вода, во неа штом зоврие ја ставаме готовата супа.
3. По некоја минута ги додаваме макароните, вариме десетина минути, сервираме со зачини и додатоци по желба.

*Забелешка - Супата може да биде било каква по ваш избор, исто така и макароните. Ако сакате да е потечно, додадете повеќе вода.

(540)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани