Рецептов го сретнав некаде на интернет, ми се виде брз и навистина е таков.
Со мали измени добив интересна и вкусна малку поинаква пита.

~ Подготовка ~
Јајцата се матат со миксер, се додаваат крупно изренданите живи компири (3 средни или 4 помали), пополека се миксира и се додаваат постепено течните состојки, после сувите, сирењето, морковот, магдоносот и зачините.

Убаво се изедначува со миксерот на послабо и се тура во намрсена и набрашнета тава бр. 30, се посолува со сусам и ленено семе. Се печи 30 минути на 200 степени, па уште 15 минути на 170 степени зависно од рерната.

Питата се јаде подизладена или убаво изладена.
Има сочен и навистина интересен вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани