Превкусна пита, готова за околу 15 минути!

- Замесете тесто од наведените состојки. (Ова тесто нема потреба да стасува)

-  Со помош на оклагија направете ја формата на питата, потоа со рацете превиткајте ги краевите.

- Внатре прво премачкајте со кечап, потоа додадете рендано сирење, сецкани парчиња топено сирење, сецкани маслинки, сецкани пиперки и одозгора ставете оригано и лук во прав.

Печите на 200 степени околку 10 минути

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани