За сите љубители на домашна храна, за оние кои не се љубители да месат, да сукаат... Ви требаат само 5 минути за подготовка. Погачката е многу мека и вкусна. Количината е мала, печев во најмала ростер тава, или може во округла тава бр. 20. Ако ви треба поголема количина,дуплирајте ги состојките и печете во тава бр 24 или во поголема правоаголна тава.

1. Во сад ставаме 1 цело јајце и 1 белка. Додаваме сол и матиме додека смесата не побели. Со исклучен миксер ги додаваме течните состојки, маслото и јогуртот. Додаваме просеано брашно и пециво. Лесно, со шпатула ги соединуваме сите состојки.
2. Смесата ја истураме во калап кој е обложен со хартија за печење или е намастен и набрашнет.
Одозгора со лажиче расфрламе од урдата, премачкуваме со жолчката, наросуваме буковец и сусам.
3. Печиме во загреана рерна околу 30 минути.
Погачката ја вадиме од тавата, ја оставаме малку на решетка да се излади, па ја послужуваме со јогурт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани