Предлог за брзо подготвен ручек. Кромидот исечкајте го ситно, шампињоните исчистете ги и во зависност од големината исечете ги на половина. Киселите краставички исечкајте ги ситно. Колбасиците исечкајте ги покрупно и ставете да се пржат на загреано масло. Откако убаво се испржиле, ставете го кромидот и шампињоните. Пржете додека да испари течноста која ќе ја испуштат шампињоните. Сирењето измешајте го со водата и додадете во тавата, оставете да зоврие и на крај ставете ги краставичките. По желба набиберете и насолете. Одлична комбинација е со шпецли или варени тестенини, пробајте. ~)