Брзо и лесно се подготвува. Вкусот е одличен.

Подготовка
Изматете го шлаг кремот. Додадете го кокосот и промешајте
-Бисквитите потопувајте ги една по една во млеко и редете ги. Еден ред бисквити потоа премачкајте со шлагот. Врз шлагот ставете сецкани ресани и рендана свежа банана.
-Одозгора наредете пак потопени бисквити и ставете врз нив од шлагот. Додадете мелени лешници. Затворете ја одозгора пак со потопени бисквити.
- Тортата премачкајте ја со преостанатиот шлаг и декорирајте по желба
-Ставете во замрзнувач да стегни, па потоа послужете.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани