1. Чоколадата се топи на пареа и се трга на страна.

2. Јајцата се ставаат во сад за матење и се матат со миксер 5-6 минути додека не се добие цврста пенеста смеса.

3. Потоа се додава прашокот за печиво и претходно растопената чоколада и кратко се меша со миксер додека состојките не се соединат.

4. Тавата за печење се обложува со хартија и внатре се става добиената смеса.

5. Се пече околу 20 минути во претходно загреана рерна на 180 степени.

6. Откако ќе се испече се остава половина час на собна температура а во меѓувреме се подготвува какао глазурата по упатството од паковката.

7. На крај секое парче се прелива со глазурата и се декорира со кокос и мелени лешници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани