Еден посен рецепт кој на нас ни остави убав впечаток.
Обарете ги сувите кајсии, само малку колку да не бидат мн тегави.
Сливите, кајсиите, сусамот, сувото грозје, медот, циметот, се префрламе во сад за миксирање. Овде веќе се работи за вкус, дали сакате да бидат како крем, целосно измиксирано или пак само сецкани.
Од овој фил се полнат претходно налеани калапи со растопено чоколадо.
Се затвараат повторно со растопено чоколадо.
Оставете во ладилник, па вадете кога се стврднати.
На здравје постиве.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови