Се става на оган да зоврие млекото, шеќерот, чоколадата, какаото и маргаринот. Зоврива 5 мин., се трга од оган и се остава да олади.

Откако убаво ќе се олади, се ставаат мелените бисквити, ванилата и се прават бомбици.

Се валкаат во шарени трошки или во плочки чоколада од ФАНТАЗИЈА. 
ПРЕВКУСНИ.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови