Јаболката ги рендаме и ги додаваме бисквитите, кокосот, ванилата. шеќерот и  потоа формираме бомбици. Декорираме со кокос.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови