Хоплата ја биеме заедно со шеќерот. Ресаните ги сецкаме и ги додаваме во хоплата. Ги додаваме и оревите и 50гр кокос. Мешаме се убаво и од смесата формираме бомбици и ги валкаме во кокос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови