Во тенџере на оган го топиме маргаринот/путерот. Ги мелеме бискотите и ги додаваме во путерот. Го додаваме и сокот од слаткото. Мешаме сето заедно.
Од смесата правиме топчиња и во секое ставаме по една вишна.
Чоколадото го растопуваме со малку масло и ја прелеваме секоја бомбица.
Оставаме на ладно да се сдврднат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови