Со миксер се матат маргаринот, шеќерот и ванилиниот шеќер, и треба да се добие хомогена смеса.
Потоа се додава какаото, овесните снегулки и кафето.
Сите состојки се мешаат темелно да се соединат убаво.
Потоа се формираат бомбици, но рацете треба да се навлажнети со студена вода и бомбиците се валкаат во кокос.
Се оставаат во фрижидер околу еден час.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови