Морковите рендани на јадро со шеќерот и водата се ставаат да се варат се додека не стани како мед. Кога ќе биде млако се додаваат мелени ореви и се формираат бомбици. Може за декорација чоколадо одозгора. Од оваа доза излегуваат малку, па затоа препорачливо е во две дози да се прават.

Иако од моркови , сепак брзи и вкусни, неосетливи дека има морков!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови