Кога сакате нешто брзо и благо,тогаш направете си бомбици.
Да се искористимармаладот од смокви ги спремив следните бомбици.
Јадро ги исецкав оревите па ги помешав со мармеладот од смокви.
Додадов мелени бисквити.
Пишав од 100 до 150 затоа што тоа зависи колку ви е густ
мармеладот.
Шеќерот додадете го на крај па формирајте ги бомбиците.
Колку повеќе стојат толку ми се поубави.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови