Лешниците се мелат и се додаваат во садот каде што ќе го правиме тестото за колачите, потоа се додават и мелените бисквити. Го рендаме чоколадото (бело) на најситната страна од рендето, го матиме шлагот на црвста смеса и малку по малку го додаваме во смесата сето тоа се меша со раце и потоа откако смесата ќе стане хомогена се формираат бомбици.
Бомбиците ги валаме во растопената црна чоколада

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови