Сите состојки се мешаат.Малку се замесува, па правиме бомбици.Во секоја ставаме по еден лешник и на крај ги валкаме во кокос.По желба може да се декорираат со чоколаден прелив.
Бидејќи скоро сите пакувања бисквити се од по 300 или 400 грама, земам уште 200 грама ги кршам им додавам една банана и шеќер .Од таа смеса исто правам бомбици и ги валкам во кокос.
Кога ќе се послужат ќе има различни вкусови.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови