Сите состојки убаво се мешаат и се оставаат малку во фрижидер да се олади смесата. Се прават бомбици и се валкат во кокос или бадеми.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови