Едноставни, посни колачиња.
Мелените ореви, мелените бисквити и овесните снегулкиги ставаме во еден сад.Им додаваме мармалад од кајсија. Се додава и брусницата и се заедно се меша.
На оган ставаме 125 грама маргарин и 100 грама бела посна чоколада да се стопат.Откако ќе се стопат се додава врз смесата од бисквити,ореви и овесни снегулки.Смесата се меша и се прават бомбици.Се ставаат на кратко во фрижидер.За тоа време се топи 100 грама бела чоколада и 2 лажици маргарин.Бомбиците се валкаат во белата чоколада и се посипуваат со сечени ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови