ПОДГОТОВКА
1.Се прави смеса од бисквитите мелени, шеќерот во прав, оревите мелени, маргаринот, чоколадото рендано и румот. Смесата се остава малку да одстои.
2. Потоа со рака се формираат бомбиците кои се валаат во мелениот орев.
3. Се служат во украсна хартија или по избор.
4. Од оваа смеса излегуваат околу 50 бомбици.
Превкусни се .

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови