Бомбициве се прават лесно,без печење а се многу вкусни.

1. На тивок оган се топи путерот па се додава павлаката. Убаво мешаме. Го додаваме чоколадото искршено на коцки и мешаме додека се соедини смесата(но не се враќа на оган). Се додаваат фстаците и боровницата и смесата се остава на ладно неколку часа.

2. Со рака се формираат бомбици кои се валкаат во шеќер во прав.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови