Месото заедно со другите додатоци измесете го. Оставете го во фрижидер половина час.
За тоа време двете главици кромид исечете ги на кругови, посолете ги и со малку масло испечете ги или на скара или во тава. Истото направете го и со лентите сланина.
Направете плескавици со големина на лепчето со кое ќе правите сендвич.
Можете да ги печете на скара или да ги испржите во тава.
Лепчето пресечете го на половина и редете од зелената салата, парче домат, плескавицата, чедар, парче кромид и најгоре сланина.
Мераци!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови