Брза и вкусна пита...За да се нахрани едно семејство како нашето потребни ни се вакви брзи рецепти кои не одземаат многу време за подготовка, а се одлична заситна храна за појадок или вечера.

Подготовка
1. Сирењето го рендаме, а саламата ја сечкаме на ситни коцки.
2. Ги матиме јајцата со миксер, па ги додаваме сите останати состојки.
3. Смесата ја распоредуваме во тава.
4. Посипуваме со ким и сусам.
5. Печеме во загреана рерна околу 25 минути.

Забелешка
Чашата е од 250 мл.
Времето на печење зависи од рерната и дали е вклучен вентилатор.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани