Од сите состојки се меси хомогена смеса.
Се прават мали топченца, колку орев и се тостираат на тостер.
Готови се кога малку ќе поруменат.
Децата ги обожаваат.
Одлични се за со чаша млеко со какао, еурокрем, а возрасните нека ги испробаат со шола 3 во 1 кафе.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови