Испечати

Благи тостерки

Благи тостерки

Состојки

  • 8 лажици шеќер
  • 4 јајца
  • 800 гр брашно
  • 1 пециво
  • 1 маргарин
  • 1 ванила

Подготовка

Од сите состојки се меси хомогена смеса.
Се прават мали топченца, колку орев и се тостираат на тостер.
Готови се кога малку ќе поруменат.
Децата ги обожаваат.
Одлични се за со чаша млеко со какао, еурокрем, а возрасните нека ги испробаат со шола 3 во 1 кафе.
На здравје!