На оган ги топиме чоколадата и маргаринот, и откако ке се добие хомогена смеса го додаваме кафето и ванилата. Во меѓувреме во друг сад ги кршиме бисквитите и ресаните, го додаваме шекерот, па сето тоа го полеваме со растопената чоколада. Месиме со рака и правиме ролат, кој го виткаме во фолија и го ставаме во фрижидер околу 2 часа да се стекне, и потоа декорираме по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови