Едноставни, а многу вкусни колачиња.
Се става путерот и медот во едно тенџере и се става на оган околу 3 минути додека смесата не стане хомогена.
Во сад се става сода бикарбона со две супени лажици врела вода, потоа се додава смесата од путер и мед и се заедно се меша со сувите состојки. Со помош на супена лажица (или со раце) се прават топчиња и се редат на хартија и малку се нагмечуваат.
Се печат во загреана рерна на 150 степени околу 20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови