Силиконските калапи прво ги прамачкуваме со топено чоколадо (чоколадото го топиме со маслото).
Намачкани ги ставаме во замрзнувач 15 мин.и потоа ги вадиме од фрижидер и пак ги премачкуваме и уште еднаш ги ставаме во фрижидерот.
Оревите ги мешаме со ванилите, бисквитите и ги попарваме со врелото млеко. Го додаваме и еурокремот и се убаво мешаме. Ги полниме калапите со филот и потоа ги премачкуваме со еден слој чоколадо.
По желба можете да додадете во филот и рендана кора од портокал.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови