Подготовка:

1. Ставете го кивито во висока чаша и со мало толчниче истолчете го да се раздроби што поситно и да пушти сок.

2. Потоа во чашата ставете до горе коцки мраз и наполнете ја скоро до го врв.

3. Најгоре полека внимателно додадете го пирето од малини.

4. Ставете поширока цевка и уживајте во летното витаминско разладување.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови