1. За прелив се меша кисело млеко, 4 јајца, 250мл масло, и пециво. Се меша се заедно.

2. Земаме една кора и ја мачкаме со преливот потоа се преклопува дијагонално од ќош до ќош да добиете триаголник, пак се мачка со преливот и се реди со сирење или мелено месо со што сакате. Се врти ролат и се витка полжавче. На секое полжавче се става од преливот. Истата постапка ја правите додека имате кори.

3. Се печат на 200 С околу 20-25мин.

Многу лесни и мнооогу вкусни.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови