Сувото овошје исецкајте го на коцкички.
Локумот исецкајте го на коцкички.
Полејте рум и оставете да прими овошјето од румот.
Плазма бисквитите иситне ги на поситно.
Исцедете сок од лимон и смешајте се заедно.
Замесете ја смесата и формирајте бананчиња.
На оган растопете ја чоколадата.
Едно по едно натопете ги бананчињата во чоколадата и вадете на страна да се стврднат.
Пред да се зацврсти чоколадата декорирајте по вкус.
Јас употребив мали декоративни срциња.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови