И еве сега имаме и ваква варијанта овозможена со овој прекрасен блендер, си подговуваме смути од вечер и утрината ни е спремно за конзумирање.
Има ли подобра варијанта наутро да не подготвувам смути или оброк кое е препо со витамии и хранливи состојки и за кое не ни се потребни повеќе од 60 секунди!?
Уживајте!

Подготовка
Сите состојки ги ставаме во чашата за блендирање, го вклучуваме блендерот и за неколку десетици секунди е спремно. Го затвораме со капак и го носиме со себе или го одложуваме во фрижидер.

Забелешка
Муслито е микс од житни снегулки, јаткасти плодови и сушен зеленчук.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани