Загрејте ја рерната на 180.
Калап со димензии 18х6 нанесете хартија за печење.
Во сад прво измешајте ги сувите состојки, во друг водените состојки, потоа оревите матејки со маталка цело време.
Ставете ја смесата во калапот декорирајте по желба (јас ставив по половина надолж пресечена банана и цели ореви)
печете 60-70мин.
Пред сервирање оставете да се олади целосно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови