1. Се земаат по 3 кори, се превиткуваат на половина и на едниот крај се става од оревите и чоколадото и се витка во ролат. Истата постапка се повторува со сите кори, ќе излезат околу 7-8 ролати.

2. Ролатите се сечат на парчиња со остар нож и се потураат со 250 гр стопен маргарин. Се пече на 180 степени 40тина минути или додека не порумени. Се остава убаво да се излади.

3. Се става шеќерот и водата со ванилата на оган да зовријат. Откако ќе зовријат се остава 3-4 мин да врие, се трга настрана 2-3 мин да подизлади и се потурува ладната баклава. Се остава убаво да го впие шербетот

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови