Подготовка

1. Во длабок сад ставете ги варените (рендани) компири, ренданото сино сирење, варените (рендани) јајца, павлаката, мајонезот, ситно сецканите краставички и сланина. Промешајте убаво.

2. Формирајте шишарки, премачкајте ги со мајонез или павлака и наредете им бадеми.

На здравје

Забелешка
Од оваа количина излегуваат 4 шишарки

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани