Лебот испечете го на тостер.
Јајцата испржете ги.
Лебот премачкајте го со кечап, врз него ставете јајце, патлиџан, ставете парче леб, врз него ставете туна и кромид, на крај покријте со парче леб. Сендвичите исечете на пола на триаголни парчиња. Сервирајте во чинија и украсете со младо кромидче.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани