Лубеницата се сечка на коцки се додава јогуртот, циметот и медот. Сето се става во блендер и се добива хомогена смеса. Се сервира во чаши и се додава мраз.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани