За сите вљубени Фичо ќе подготви црвени американски палачинки, со прелив од малини и бело чоколадо.

Подготовка

Чекор 1: Во сад измешајте го брашното со прашакот за пециво и солта. Во друг сад измешајте ги шеќерот и растопениот путер, млекото и јајцето.

Чекор 2: Соединете ги течните и сувите состојки и матете ги додека да добиете хомогена смеса. Додадете ја прехрамбената боја.

Чекор 3: Со мала црпалка ја одредувате дозата, доволна е една лажица за една палачинка (зависи колкави сакате да ги направите).

Печете по 40 секунди од двете страни на средна температура.

Чекор 4: Сервирајте како во видеото и уживајте со вашите сакани.

СОВЕТ: Ова е навистина лесен рецепт, кој брзо се подготвува, а е вкусен и впечатлив.