Фичо ќе подготви интересен ручек со пилешко месо и палачинки. Сето тоа во сос од печурки, за фантастичен вкус!

Подготовка

Чекор 1: Во сад за матење измешајте ги состојките за палачинки и испечете неколку палачинки. Тргнете ги на страна.

Чекор 2: Стековите ставете ги во лонецот да се сварат. Во големата тава додадете ја водата и Фантот и мешајте додека не проврие. Кога ќе проврие додадете го изренданиот кашкавал и мешајте да се растопи.

Чекор 3: Стекот цепкајте го на конци и ставете го во тавата со сосот.

Чекор 4: Палачинките исечете ги на тенки ленти и во форма на паста додадете ги во тавата со сос.

Чекор 5: Сервирајте!

СОВЕТ: Оваа необична комбинација со палачинки нам многу ни се допадна. Пробајте ја и кажете ни го вашето мислење.