Фичо ќе подготви раскошен бургер, омилен за тимот на МоиРецепти.

Подготовка

Чекор 1: Во сад ставете го меленото месо. Кромидот испасирајте го во Нутрибулет и заедно со останатите состојки додадете ги во месото. Месете додека не добиете хомогена смеса. Оставете го да одмори во фрижидер.

Чекор 2: Од смесата формирајте бургери со големина по ваша желба, околу 200 грама.

Печете ги на Грил тавата со повремено превртување.

На крајот ставете по 1-2 парчиња кашкавал и тргнете ги на страна.

Чекор 3: Од страната потпржете ја и сланината.

Испржете го помфритот.

Пресечете го лепчето на половина и потпечете го.

Направете го сосот од сите состојки.

Чекор 4: Составете го бургерот и сервирајте како што тоа го прави Фичо во видеото!

СОВЕТ: Ова е нашиот рецепт за совршен бургер, пробајте го и кажете го вашето мислење.