Како обожавателна домашно подготвени сокови,секогаш трагам по нови идеи. Денешниов е убав и здрав сок.
Овошјето го лупиме.И морковите и ѓумбирот ги лупиме, за подоцна да нема кончиња во сокот.
Ги ставаме во блендер,па додаваме вода и блендираме.
Кој сака густ може така да го конзумира,а кој не сака,можете да го процедите.
Кај мене децата сакаат цедено, па јас дополнително за нив спремам така.
Кога е добро сомелено овошјето додадете ги коцките мрази уште еднаш уклучете блендерот или нутрибулетот.
Капките масло додајте си ги во чашата дирекно пред пиење.
На здравје да ви е.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови